1. תיאום ציפיות – חשוב לתאם ציפיות. על פי רוב, לא מספיק לשגר אתר לאוויר. כדי לבסס את נוכחותכם באינטרנט, נדרשת עבודה משמעותית נוספת בהמשך. הקצו לזה זמן ומשאבים והבינו את הצורך שיש בכך. אין טעם לעשות חצי עבודה. במנועי חיפוש, למשל – מי שלא בתוצאות הראשונות כמעט ולא מקבל תנועה, וכדי לקדם את האתר למקומות הראשונים, נדרשת עבודה.
  2. תזמון – חשבו איפה אפשר לתפוס את הלקוח, על איזו פלטפורמה – סמארטפון / מחשב / בחנות פיזית וכו' ובנו את נוכחותכם שם בהתאם. המגמה הכללית כיום היא שנוכחות מכשירי המובייל מתחזקת. קחו זאת בחשבון.
  3. מדידה – באינטרנט זה קל במיוחד למדוד התקדמות, לידים וכו'. החכמה היא לפענח ולהסיק מסקנות מושכלות ולפעול בהתאם. למדו את מערכות האנליטיקה של האתר שלכם או פנו למומחים בתחום.
  4. שאלו את המשתמשים בצורה הנכונה – אם אתם נעזרים למחקר עסקי בסקרים במייל / פייסבוק וכו', הקפידו לשאול נכון את השאלות. אנשים חזקים ב"להתנהג" ולא ב"לחזות את העתיד", כלומר – שאלו מה הם עשו בעבר במצבים דומים ואל תשאלו – האם אתם חושבים ש …
  5. השקיעו בחויית משתמש – אל תחסכו בנושא חוויית המשתמש. התייעצו עם מומחים בנושא. לפעמים זה כל מה שיעשה את ההבדל בין לקוח שמעוניין לעשות איתכם עסקים לבין לקוח מתוסכל שמפסיק את התהליך באמצעו.
  6. הכירו את עולם הרשתות החברתיות – אין צורך בהכרח לקחת קורס, אבל חשוב להבין קצת כיצד פועל העולם הזה.
  7. טוויטר – פחות נפוץ בישראל, אבל כלי ששווה להכיר. אם אתם חדשים בטוויטר. הנה קישור נהדר שיעזור לכם להבין מי נגד מי.